Сайт вчителя біології
Жовтневої ЗОШ І-ІІІст.
Смірнової Віри Марківни

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

"Коса-дівоча краса"

(Позакласний захід)

Тема: Таємниці твоєї коси.

Мета: - виховувати в учнів почуття дівочої краси;

  • сприяти відродженню народних традицій;
  • гігієнічне виховання.

Обладнання: виставка літератури, підбір листівок про зачіски.

План проведення

І. Вступне слово вчителя.

Вчені припускають, що волосся – це своєрідні антени, завдяки яким ми одержуємо енергію з космосу, здійснюємо зв'язок з навколишнім середовищем. Неспроста мудреці і священики носили пишні бороди і вуса. І зовсім не смішним був Бетховен, який стверджував, що після бриття в нього пропадає творче натхнення. Багато ще хто пам’ятає чудову пісню «Ой, не ріж косу». Та ішла в забуття пісня, як і дівоча коса. Хоч раніше коса була візитною карткою кожної дівчини. Дівчина без коси, що трава без роси. Вважалося, що коли дівчина з косою, вміє за нею доглядати, то вона буде гарною господинею. З цього приводу говорилося – подивися на волосся, а подумай про господиню. Сьогодні ми говоритимемо про прості істини, які всім відомі і всім потрібні. Крім того ви дізнаєтеся багато нового, таємничого, що зв’язане з волоссям. Кожна група мала своє завдання. То ж послухаємо їх.

1 група «Таємниці волосся» - познайомить вас з будовою і особливостями волосся.

Виступ «Таємниці волосся»

Близько 95% шкіри людини вкрито волоссям. На голові волосся ростезі швидкістю 1 см. за місяць, а у дітей та людей похилого віку – 0,5 см.

Влітку волосся росте швидше, ніж взимку. Діаметр волосини коливається в межах від 0,05 до 0,15 мм.

Волосся живе від 2 до 6 років. Після цього впадає і на його місці виростає нове. За добу випадає близько 50-100 волосин.

Найбагатші на волосся блондинки, у них на голові росте 140 тис. волосин, у брюнеток – 120 тис., у шатенок – 92-98 тис., у рудих – 88 тис. волосин. Дівоча коса витримує вантаж до 20 тон.

Виступ «Майстерність  фантазія»

У всі часи мода диктувала зовнішній облік людини. А тепер, ми й не підозрюємо, що за цим зовнішнім, на наш погляд незрозумілим, ховається велика таємниця життя наших предків. Костюми, атрибутика, зачіски – це також відображення еволюції людства, його духовного розвитку. Наші предки завжди цінували не зовнішню, а внутрішню, духовну красу людини. Внутрішню красу відображував його космос, а зовнішнє відображалося по його змісту:в тілі – пропорційній фігурі, чистій шкірі, і безперечно в гарному волоссі.

Волосся – це не тільки краса, але й ефірне дихання: вони виділяють і поглинають енергію. Тому, для формування свого енергетичного потоку люди здавна використовували різні види зачісок. 

Наприклад: при розпущеному волоссі їх дихання направлено вздовж тіла: енергія розтікається по всіх органах, рівномірно і впевнено живлячи весь організм. Це зачіска «Адама і Єви». Найчастіше вона зустрічається у народів півночі, де потрібний інтенсивний енергообмін для підтримки функцій тіла.

Інший тип зачіски – волосся зібране в хвіст. В цьому випадку енергопотік більш ціленаправлений і залежить від розміщення хвоста на голові. Якщо ви завязуєте його на маківці, то така зачіска (в давнину сама поширена) з’єднує «Небо» і «Землю» людини і посилює зв'язок між духовним, фізичним і розумовим зростанням. Цікаво, що «оселедець» наших козаків – одна із ї різновидів. «Хвіст» в середній частині голови – посилює енергопотік в ментальній частині космосу допомагаючи розвитку розумових здібностей.

 А «хвіст» на потилиці посилює циркуляцію енергії тіла. Ще один різновид зачісок цього типу «хвіст» з боку. По будові космосу ліва половина голови жінки – активна, права – пасивна. Тому, якщо жінка хоче проявити свою волю – вона завязує «хвіст» справа, а якщо хоче зацікавити чоловіка – зліва.

Коса дозволяє дійти гармонії між трьома початками, з’єднуючи їх в одне. Ці пряди волосся символізують мрійність людини – його розум, тіло, почуття. В косу звичайно вплітають стрічку, тканину, мотузку, які носять магічний характер вживають заколки і амулети, посилюючи їх дію. Використовувалася коса чоловіками Сходу, Єгипту, Африки, а також ацтеками та майя. Коси завжди були популярні у жінок всього світу, бо така зачіска дозволяє урівноважити внутрішній світ. Можливо комбінація в зачісці розпущеного волосся і коси (узбеки, татари). Волосся, зібране в пучок, відрізняється від «хвосту» тим, що не випускає і не впускає енергію. Таким чином, можна ізолювати свій внутрішній космос від поганого впливу, сконцентрувати енергію в точках розвитку здібностей. Недарма індуси та будисти, зв’язують вузол на маківці – вважається що це прискорює духовне зростання. Вузол в середині голови застосовували самураї для посилення розуму. Вузол на потилиці практично не використовується, тому що ізолює потік енергії вниз.

Повністю ізолює потік енергії вниз і вверх брита голова. У випадку, якщо залишається пучок волосся, то він служить провідником замість збритих, концентруючи енергію в тім місці, де залишилося пасмо. Не можна плутати бриту і лису голову. Брига голова ізолює енергопотік, а лиса голова засвідчує про відсутність енергопотоку.

Як правило, люди з поганим волоссям і лисі – хворобливі. Тому в усі часи і в усіх народів красивими вважалося пишне, пружне, густе волосся, бо таке волосся – найкраще підтвердження здоровя та сили людини.

2 група «Звичаї українського народу» - познайомить вас з традиціями нашого народу, які пов’язані з волоссям.

3 група «Трохи історії» - розкриє історію перукарської справи.

Виступ «Трохи історії»

Сучасну моду неможливо уявити без розвитку перукарського мистецтва, початок якому поклали давні єгиптяни. Не дивлячись на примітивність косметичних засобів, вони уміли фарбувати волосся хною і знебарвлювати його. Вже на той час застосовували завивку волосся на залізних стержнях, а як прикраси використовували срібні та золоті обручки, діадеми, стрічки та квіти. Єгиптяни були майстрами і у мистецтві створення перуки, робили зачіски незвичайної краси, які значно збільшували розміри голови. Але природна жіночність єгиптянок, пластика їх рухів, були настільки довершені, що гармонія не порушувалася, вимоглива зачіска була виправданою.

На відміну від єгиптян, греки показали приклад завершеної простоти. Вони стягували волосся і укладали його на потилиці в пучок. Суворому і лаконічному стилю греків, Рим протиставив пишність і велику розкіш, дав волю фантазії майстрів-перукарів. Саме римляни стали застосовувати доповнення з волосся у вигляді локонів, шиньйонів і т. Своєю  розбещеністю вельможі доходили до того, що замовляли перуки, навіть, для скульптур, міняючи їх від примхи моди. Кожна епоха виробляла свій еталон краси.

Єгипетський, грецький та римський силуети збереглися в зачісках і до нашого часу. Перукарське мистецтво досягло розквіту в кінці XVI – початкуXVII ст. Характерні для цієї епохи художній стиль бароко, рококо знайшли своє відображення і в зачісках. Вони відрізнялися незвичайною різноманітністю форм, при їх створенні використовували доповнення не тільки із волосся, а й з стрічок, квітів, піря, вуалі і т.п. В кінці XVIIІ ст. бажання до пишності дійшло до того, що з волосся робили кораблі, башні, корзини з овочами, фруктами, закріплюючи такі зачіски на спеціальних проволочених каркасах. Такі зачіски вимагали високої перукарської майстерності.

Переворотом, що знаменувало нову еру в історії мистецтва зачіски, стали два винаходи. В 1882 році француз Марсель запропонував щипці для гарячої завивки, а в 1884 році німець Нестле винайшов завивку, яка зберігалася протягом шести місяців і одержала назву «перманент». Повне визначення «перманент» отримав лише в 20-30-ті роки. Шестимісячну завивку робили на коротке волосся. Згодом практичність і зручність даної зачіски оцінили багато жінок.

Розвиток промисловості і використання різних технологічних процесів спонукали до того, що мода стала змінюватися з великою швидкістю. Змінювалися силуети костюмів, фактура тканини, оздоблювання, довжина сукні. Все це знаходило відображення і в силуеті зачісок.

Створюючи нові зачіски, художники-перукарі керуються навіть незначними змінами у моді. Отже, спортивним костюмам відповідають зачіски чітких ліній з більш гладкого волосся. Святковим сукням, багатим на оздоблення та кружево, як найбільше підійде зачіска з пишного волосся.

За останні роки в перукарнях зявилися нові види робіт: стрижка бритвою, укладання волосся феном, хімічна завивка, більш досконала ніж перманент і т.п. Все це дозволяє навіть при короткій стрижці створювати гарні жіночі зачіски.  

4 група «Що в обличчі твоєму» - розповість чому і психологів цікавить волосся.

5 група «Магія» - розкриє таємниці волосся, дасть корисні поради.

Виступ групи «Магія»

Розум коротший, а жіночий вік – довший. Довгий вік жінок пов'язаний з тим, що вони одержують більше життєвої енергії з космосу. А все завдяки густому та довгому волоссю. Зачіску вибирає кожен сам, але непогано було б знати, що волосся зібране на потилиці в пучок, не лише зменшує вплив на людину негативної енергетики, а й сприяє концентрації багатого внутрішнього світу. Ось чому монахи збирають своє волосся у пучок на маківці. Волосся, як антена,хапає будь-яку енергію ззовні. Ловить негативну інформацію, яку випромінює організм під час хвороби.  А це значить, що відразу після тяжкої недуги або стресу необхідно обрізати кінчики волосся, адже з ними людина позбавляється негативної енергії.

Навіть, відрізані пасма зберігають таємничий і нерозривний зв'язок з вами, недарма пасмо коханої людини кладуть в медальйон і носять біля серця. Волосся зберігає інформацію про свого господаря довго. Неможна викидати волосся з гребінця, бо його можуть затягти в своє гніздо птахи – тоді очікуйте головного болю та хвороби. Викидайте волосся у воду.

Сивіння волосся є нормальним явищем. Крім віку, людина може посивіти внаслідок тяжкої хвороби та нервових стресів. То ж давайте оберігати своїх рідних від неприємностей.

(звучить пісня «Мамина коса»)

 Вчитель: А зараз ви дізнаєтеся, як підібрати зачіску до обличчя.

(демонстрація зачісок)

6 група «Гігієна» - розповість як доглядати за волоссям.

Виступ «Догляд за волоссям»

Гарне волосся – окраса кожної жінки. Як же вберегти його красу?

Різні хронічні, інфекційні захворювання, нервовість, порушення обміну речовин, неправильне харчування, позбавлення організму необхідних вітамінів та мікроелементів – ось фактори, які негативно впливають на волосся, роблять його тьмяним, ламким, уповільнюється його ріст. Негативно впливають і перевтома, зловживання алкоголем та курінням.

Але буває і так, що стан здоровя добрий, а волосся випадає. В чому ж причина?Причина в неправильному догляді.

Вранці сидячи перед дзеркалом ви зачісуєтеся. Чи правильно ви це робите? Пам’ятайте: різкі рухи ранять, завдають шкоди, механічної травми волоссю, після якої відмирає і випадає. Шкідливими є не лише різкі рухи, але й щільне стягування волосся в пучок. Навіть проділ слід періодично змінювати. Особливо шкідливим є начіс. Сухим і ламким волосся стає також під дією прямих сонячних променів. Тому влітку в сонячну погоду слід носити легкий капелюх, але азом з тим, постійно носити хустку в приміщенні теж не радимо.

Одна не слід ходити без головного убору і взимку. Під дією низької температури звужуються кровоносні судини, погіршується живлення волосся.Воно починає випадати.

Мити голову треба м’якою водою, найкраще кип’яченою, сніговою або дощовою. Сухе волосся миють раз на 7-8 днів, жирне частіше. Якщо волосся дуже сухе, то 1-2 рази на тиждень його слід мити сумішшю води з яєчним жовтком.

Сприяють росту і зменшення сухості волосся так звані «масляні» укутування. Ввечері в шкіру втирають злегка підігріту олію,а зверху одягають косинку або шапочку. Вранці голову слід вимити.

Якщо у вас жирне волосся, то часте миття тільки збільшує її. У такому разі рекомендується мити волосся гірчицею, яку розчиняють у воді.

Волосся перед сном слід розчісувати 5-10 хвилин, у різних напрямках.

Вчитель: Мода змінюється, змінюються і зачіски. Але ніколи з моди не виходять зачіски: довга коса і косички. Для кожного віку, для кожного індивідуальний свій стиль. Але одна істина незаперечна: волосся потребує догляду. І ви цього досягнете, якщо виконувати ось ці поради.

Виступ «Корисні поради»

  • Ваше волосся полюбляє, щоб його розчісували перед сном – 5-10 хв. в усіх напрямках. Внаслідок цього воно стане густішим, блискучішим та буде легко вкладатися.
  • Якщо ви висушуєте волосся феном, увімкніть його а половину потужності. Тому що гаряче повітря пересушує шкіру.
  • Для розчісування волосся краще використовувати гребінець з дерева, оскільки при використанні пластмасового гребінця, створюється напруга.
  • Коли на душі невесело  - найкращий засіб вимити волосся. Разом з водою змиваються «чорні» думки.

Пухнасте, красиве, доглянуте волосся викликає часом неменше захоплення ніж, скажімо, одне вбрання.

Та що ж робити тим, чиє волосся втратило природний блиск та шовковистість? Відповідь проста: лікувати, доглядати за ним, причому не зволікаючи. Адже на волоссі позначається і ваше самопочуття, і ваш настрій.

Як відомо, волосся буває декількох видів: жирне, сухе, нормальне. Знаючи тип свого волосся, все ж врахуйте, що його фізіологічна зміна відбувається протягом усього року,а щодня повинно випадати до 40 волосин. Якщо шкіра голова чиста, а волосся еластичне й пишне, значить вам достатньо дотримуватися загальних гігієнічних правил. Адже прикро, коли волосся випадає через неправильний догляд.

Мити голову слід не частіше, як один раз на тиждень, споліскуючи настоями трав, додаючи оцет. Воду для миття волосся ліпше брати перекип’ячену і відстояну. Сушити волосся краще не під феном, а на відкритому повітрі, розчісуючи його гребінцем, доки воно ще трохи вологе. Запам’ятайте: чим частіше ви розчісуєте волосся, тим кращим воно стає. Тому ввечері й вранці радимо робити своєрідний масаж щіткою для волосся.

У здорової людини волосся містить 55-75мкг магнію, 1-8мкг селену, 250-330мкг цинку тощо. Тож наше волосся розкриває секрети нашого організму.

Хімічний склад волосся вказує, чого більше нам корисно вживати в їжу, а від чого слід було б утриматися. Аналіз волосся виявляє також наявність в ньому важких металів, наприклад, надлишок свинцю. У цьому випадку треба негайно включити в їжу речовини, які сприяють виведенню його з організму – це кальцій, залізо, цинк, а також вітамінів А і С.

Найчастіше нашому волоссю не вистачає саме тих елементів, які йому найбільш потрібні: сірки, кремнію, цинку та кальцію. Більшість із них міститься в чорній редьці. Найбагатшим природним джерелом кремнію є польовий хвощ. Жменю свіжого або сушеного хвощу треба залити склянкою холодної води і варити близько півгодини на слабкому вогні, потім пити відвар як чай.

На цинк багаті насіння соняшника та гарбуза.

Вікторина

  1. Що дістане зубами потилицю?

Як правильно вибрати його?

Який догляд за ним?

  1. Що воно за штука: два шарика і ручка? Коли і чому слід підрізати волосся?
  2. Хто зажди правду каже?
  3. Ношу їх багато років, а ліку їх не знаю. Які є типи волосся?
  4. Упав сніг на голову, ніколи не згине? Чому волосся сивіє?
  5. Що найсильніше? Як вибрати воду для миття волосся?
  6. Загадки про лікарські рослини і як їх використовувати.

 

(Звучить пісня «Ой, не ріж косу»)

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples

  • Copyright MyCorp © 2024
    Зробити безкоштовний сайт з uCoz